Leczenie endodontyczne

W przypadku, gdy procesy chorobowe tkanek twardych zębów są zbyt daleko posunięte, infekcji ulegają również miękkie tkanki zęba (miazga). Konieczne jest wówczas leczenie endodotnyczne. Polega ono na usunięciu chorych miękkich tkanek zęba („nerwów”), chemo – mechanicznym opracowaniu kanałów i szczelne wypełnienie ich gutaperką ze specjalnymi uszczelniaczami w postaci past. Zabieg wykonywany jest całkowicie bezboleśnie w znieczuleniu. Stosujemy w takich przypadkach najnowocześniejszy sprzęt do wizualizacji kanałów (zdjęcia RTG), systemy pomiaru ich długości (endometr) oraz ich opracowania (rotacyjne narzędzia niklowo – tytanowe) pracujące wraz ze specjalnym mikrosilnikiem endodontycznym, wyposażonym w procesor kontrolujący ich prędkość i moment obrotowy oraz specjalny system „autorewers” zapobiegający blokowaniu i złamaniu narzędzia w obrębie kanału.

Kanały korzeniowe po ich dokładnym opracowaniu wypełniamy metodą pionowej kondensacji na gorąco z wykorzystaniem specjalistycznego systemu firmy E&Q MASTER. Pozwala to na idealne trójwymiarowe wypełnienie kanałów korzeniowych.

W naszym gabinecie stosujemy mikroskop stomatologiczny. Umożliwia on efektywniejsze rozwiązywanie problemów w leczeniu endodontycznym (kanałowym) jak również bywa pomocny w innych procedurach stomatologicznych podnosząc i jakość ich wykonania

Scroll to Top